המחלקה לפוסט טראומה בעיר נווה פריצקי

מחלקת פוסט טראומה היא אחת המחלקות החשובות בעיר נווה פריצקי. המחלקה פתוחה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ומעניקה טיפול רפואי לנזקקים. זה כולל אנשים שהיו קורבנות של תאונות דרכים, אסונות טבע וסוגים אחרים של טראומה.

גם מחלקת הפוסט טראומה עושה כמיטב יכולתה למנוע סיבוכים ארוכי טווח לחולים בהם היא מטפלת. היא עושה זאת על ידי מתן ייעוץ לחולים ולמשפחותיהם וכן עוזרת להם למצוא דרך להתקדם ממה שקרה להם.

נווה פריצקי היא עיר קטנה בישראל, השוכנת במחוז הצפון בישראל. היא נוסדה בשנת 1882 כקהילה חקלאית. בראשית ימיו היה מקום לעולים יהודים מרוסיה ומפולין להתיישב ולעבד את הארץ.

מחלקת פוסט טראומה היא מוסד המעניק שירותי בריאות הנפש לאנשים שחוו אירועים טראומטיים. המחלקה מציעה מפגשי טיפול פרטניים וקבוצתיים, וכן שירותי הערכה וייעוץ פסיכולוגי. כל השירותים הללו ניתנים ללא תשלום על ידי המוסד, למעט כמה חריגים.

מטפלים בEMDR וCBT

מטפלי EMDR ו-CBT הם מומחים בתחום הפסיכותרפיה. EMDR ראשי תיבות של Eye Movement Desensitization and Reprocessing. זוהי שיטה פסיכותרפויטית שפותחה בשנת 1987 על ידי פרנסין שפירו. EMDR היא סוג של פסיכותרפיה המשתמשת בגירוי דו-צדדי, כגון תנועות עיניים, כדי לפתור את ההשפעה הרגשית של זיכרונות מטרידים.

מטפלי CBT הוכשרו לעזור לאנשים עם בעיות נפשיות באמצעות טיפולי דיבור. הם עובדים עם אנשים הסובלים מדיכאון, חרדה, פוביות או בעיות פסיכולוגיות אחרות.

EMDR ו-CBT הם שניהם טיפולים שיכולים לעזור לאנשים עם PTSD. EMDR היא סוג של פסיכותרפיה שפותחה בשנות ה-80 על ידי פרנסין שפירו. זה נועד לעזור לאנשים לעבד זיכרונות טראומטיים על ידי הכוונת תשומת הלב שלהם הלוך ושוב בין זיכרונות העבר והרגע הנוכחי. המטרה של EMDR היא לאפשר לאנשים עם PTSD לעבד את הזיכרונות הללו בצורה שתאפשר להם להמשיך בחייהם.

CBT, או טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הוא סוג של טיפול שנועד לעזור לאנשים לזהות מחשבות שליליות ולהחליף אותן במחשבות חיוביות יותר. מטפלי CBT מלמדים את הלקוחות מיומנויות כגון טכניקות הרפיה, מיומנויות פתרון בעיות וכיצד להתמודד עם לחץ בצורה יעילה יותר.

מטפלי EMDR מאומנים בשימוש בטכניקה זו לטיפול בטראומה בעוד שמטפלי CBT אינם תמיד

למה בנווה פריצקי יש את המרכז לבריאות הנפש המוביל בישראל?

לעיר נווה פריצקי המרכז המוביל בישראל לבריאות הנפש. הסיבה לכך היא ההתמקדות שלו בחשיבות בריאות הנפש.

בריאות הנפש היא לא נושא שאנשים מרגישים איתו בנוח, אז זה לא משהו שהם מדברים עליו בקלות. אפשר לראות במחלת נפש סטיגמה, וזה לא משהו שאנשים רוצים להיות קשורים אליו.

לכן חשוב שלעיר נווה פריצקי יהיה המרכז המוביל בישראל לבריאות הנפש. העיר מעריכה נושא זה ורוצה להעניק תמיכה למי שזקוק לעזרה בבעיות הנפשיות שלהם.

מרכז נווה פריצקי לפסיכותרפיה ובריאות הנפש הוא מרכז בריאות הנפש המוביל בישראל. הוא הוקם בשנת 1977 על ידי ד"ר יעקב פריצקי, שהיה חבר הפרלמנט הישראלי וראש עיריית תל אביב. הוא ראה ממקור ראשון את הצורך בטיפול נפשי בישראל, וככזה, הוא הקים את המרכז הזה כדי לספק מקום בטוח שבו אנשים יוכלו לקבל טיפול ללא שיפוט או סטיגמה.

מרכז נווה פריצקי לפסיכותרפיה ובריאות הנפש מהווה חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית מאז הקמתו. היא מספקת טיפול חינם לכל מי שזקוק לו, ללא קשר לרקע או מצב סוציואקונומי. במרכז פועלת גם אחת מהתוכניות הטיפוליות מהמתקדמות בעולם הכוללת פסיכותרפיה, טיפול קבוצתי, משפחה

שתף בפייסבוק
שתף בווטסאפ
שתף במייל
שתף בטלגרם
מאמרים ופוסטים דומים:

תוכן עניינים

הרשמו לניוזלטר שלנו